Mój Prąd

Dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznej

 

Celem programu jest zwiększenie produkcji energii elektrycznej z mikroinstalacji fotowoltaicznych lub wzrost autokonsumpcji wytworzonej energii elektrycznej poprzez jej magazynowanie (magazyny energii elektrycznej lub ciepła) oraz zwiększenie efektywności zarządzania energią elektryczną na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Przedsięwzięcia muszą przyczyniać się do realizacji krajowego celu dotyczącego udziału OZE w konsumpcji i wytwarzaniu energii ogółem oraz muszą zapewniać poszanowanie środowiska i ochronę krajobrazu (co jest możliwe zwłaszcza w przypadku zastosowania mikroinstalacji fotowoltaicznej).

Dotacja Mój Prąd jest skierowana dla osób fizycznych, który wybiorą nowy system rozliczeń net-billing. Dofinansowanie mogą uzyskać jedynie osoby rozliczające się za energię elektryczną od dnia 01.04.2022 r. w systemie net-billingu. Z zastrzeżeniem zachowania przejściowego systemu rozliczeń tzw. net-metringu zastosowanego w okresie 01.04.2022 r. – 30.06.2022 r. lub innym terminie określonym w odpowiednim akcie prawnym.

 

  • Wnioski należy składać w terminie od 15.04.2022r. do 22.12.2022 r. (z możliwością przedłużenia),
  • zainstalowana moc od 2 kW do 10 kW
  • maksymalna wysokość dofinansowania wynosi nie więcej niż 20,5 tys. zł na jedno przedsięwzięcie.
  • zakup i montaż nie został zakończony przed dniem 01.02.2020 r
  • za zakończenie przedsięwzięcia rozumie się przyłączenie mikroinstalacji i wszystkich pozostałych urządzeń wskazanych we wniosku o dofinansowane. Datę zakończenia przedsięwzięcia stanowi data uruchomienia ostatniego z urządzeń wskazanych we wniosku o dofinansowanie albo data opłacenia ostatniej z faktur lub paragonów imiennych w zależności, która z tych dat jest późniejsza.

Więcej informacji na temat programu „Mój Prąd”: www.mojprad.gov.pl

Nasze banki

Pionier Energia współpracuje z czołowymi Bankami i pomagamy w pozyskiwaniu kredytów i leasingów. Wynegocjowaliśmy stałe oprocentowanie dla Naszych Klientów. Ponieważ rachunki za prąd nieustannie rosną i nic nie wskazuje, aby w przyszłości miało się to zmienić. Wprawdzie brak wystarczających środków na montaż i zakup instalacji fotowoltaicznej czy pompy ciepłej może hamować taką inwestycję, ale zawsze możesz skorzystać z kredytu. Szczególnie że raty kredytowe będą same się spłacać, jako że Twoje nowe rachunki za prąd zmniejszą się o około 90%.

Nie da się ukryć, że inwestycja w fotowoltaikę to spore koszty. Jednak dzięki specjalnym kredytom, a także dopłatom coraz więcej osób może sobie na to pozwolić. Dlatego już dziś możesz zacząć szukać najlepszego kredytu na fotowoltaikę, a my Tobie w tym pomorzemy.

O co chciałbyś zapytać?

10 + 12 =

Potrzebujesz szybkiej informacji?

Wypełnij formularz, a my niebawem do Ciebie oddzwonimy. Nasi eksperci chętnie odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i zaproponują najlepsze możliwe rozwiązania.

Wypełnij formularz - oddzwonimy!