Czyste powietrze

 

Czyste Powietrze to program, dzięki któremu możemy wymienić nieefektywne źródło ciepła na paliwo stałe i zastąpić je nowym i ekologicznym, a także ocieplić dom, wymienić okna, drzwi, itp.

Kryteria dochodowe

Warto dodać, że w programie Czyste Powietrze 3.0 wszystkie kwoty dofinansowania dotyczą poniesionych kosztów netto.

WSPARCIE PIONIER ENERGIA

Pompy ciepła dostępne w ofercie Pionier Energia objęte są dofinansowaniem z programu „Czyste Powietrze 2023”. Dodatkowo wsparcie na instalację fotowoltaiczną.

Warto również dodać, że wysokiej klasy pompa ciepła powietrze/woda, to od 19 400 do 35 200 zł dofinansowania, w zależności od progu dochodowego.

Pompa gruntowa to z kolei 28 100 – 50 900 zł dofinansowania, a mikroinstalacja fotowoltaiczna 6 – 15 000 zł dofinansowania.

 

CZYSTE POWIETRZE PREFINANSOWANIE

Prefinansowanie to stosunkowo nowy sposób na uzyskanie dotacji w programie Czyste Powietrze. Dzięki niemu, środkami na inwestycję można dysponować wcześniej, i otrzymać je przed realizacją, a nie tak jak było do tej pory, po jej zakończeniu. To duża zaleta dla beneficjentów, których wkład własny teraz może być zdecydowanie mniejszy.

Dotacja podzielona na 2 części:

  • Kwota dotacji w formie zaliczki zostanie wypłacona bezpośrednio na rachunek wykonawcy w terminie do 14 dni od daty zawarcia umowy o dofinansowanie lecz nie wcześniej niż 14 dni przed datą rozpoczęcia realizacji przedmiotu umowy Beneficjenta z wykonawcą z zastrzeżeniem, że zaliczka nie może zostać wypłacona, gdy z umowy z wykonawcą wynika, że jej realizacja została zakończona;
  • Pozostała kwota dotacji – wypłacana po zakończeniu inwestycji i złożeniu wniosku o płatność. W przypadku opłacenia wynagrodzenia wykonawcy/wykonawców przez Beneficjenta, środki będą wypłacone bezpośrednio na rachunek bankowy Beneficjenta.

 

Łączenie Czystego Powietrza  z ulgą termomodernizacyjną

Dotacje Czyste Powietrze można łączyć z ulgą termomodernizacyjną. Na jednego podatnika przypada możliwość odliczenia inwestycji o koszcie do 53 tys. zł. Korzystając z dotacji i ulgi należy pamiętać, ze finalna wysokość zależy od kilku czynników:

  • Kwoty inwestycji
  • Odliczeniu w ramach ulgi nie podlegają wydatki sfinansowane lub dofinasowane z dotacji
  • Próg podatkowy, w ramach którego wyliczany jest podatek
  • Wysokość podatku zgodnie z dochodem podatnika

Chcesz złożyć wniosek w programie Czyste Powietrze, ale masz wątpliwości jak to zrobić? Skontaktuj się z nami. Nasi specjaliści odpowiedzą ci więcej o warunkach otrzymania dotacji.

Maksymalne dotacje dla poszczególnych kategorii kosztów kwalifikowanych:

Więcej informacji na temat programu “Czyste Powietrze”: www.czystepowietrze.gov.pl/czyste-powietrze/

Nasze banki

Pionier Energia współpracuje z czołowymi Bankami i pomagamy w pozyskiwaniu kredytów i leasingów. Wynegocjowaliśmy stałe oprocentowanie dla Naszych Klientów. Ponieważ rachunki za prąd nieustannie rosną i nic nie wskazuje, aby w przyszłości miało się to zmienić. Wprawdzie brak wystarczających środków na montaż i zakup instalacji fotowoltaicznej czy pompy ciepłej może hamować taką inwestycję, ale zawsze możesz skorzystać z kredytu. Szczególnie że raty kredytowe będą same się spłacać, jako że Twoje nowe rachunki za prąd zmniejszą się o około 90%.

Nie da się ukryć, że inwestycja w fotowoltaikę to spore koszty. Jednak dzięki specjalnym kredytom, a także dopłatom coraz więcej osób może sobie na to pozwolić. Dlatego już dziś możesz zacząć szukać najlepszego kredytu na fotowoltaikę, a my Tobie w tym pomorzemy.

O co chciałbyś zapytać?

10 + 1 =

Potrzebujesz szybkiej informacji?

Wypełnij formularz, a my niebawem do Ciebie oddzwonimy. Nasi eksperci chętnie odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i zaproponują najlepsze możliwe rozwiązania.

Wypełnij formularz - oddzwonimy!