Jak możesz oszczędzać prąd podczas świąt?

Nietrudno się domyślić, że grudzień jest miesiącem, w którym zużywamy najwięcej prądu w skali roku. Rok 2020 jest pod tym względem szczególny – pandemia uwięziła nas w domach – rodzice usiłują pracować w trybie home office, dzieci nie chodzą do szkół, wpatrzone w ekrany biorą udział w lekcjach zdalnych. Do tego noce są długie, dni ciemne i szare, a nasze domy zalane są sztucznym światłem niemal cały czas. Sami przyznacie, że ciężko oszczędzać prąd w takich warunkach.

Mimo to grudzień jest miesiącem pełnym radości i ciepła ze względu na nadchodzące święta. Kto z nas bowiem nie lubi bożonarodzeniowej atmosfery – kolorowych światełek na choince, zapachu pierniczków i rozbrzmiewających zewsząd piosenek o Św. Mikołaju?!

Dziś udzielimy Wam kilku rad jak w wirze świątecznych przygotowań zmniejszyć zużycie prądu w naszym domu i być przy tym bardziej eko!

WYŁĄCZAJ DEKORACJE!

Przede wszystkim wymień żarówki na ledowe, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. To najbardziej energooszczędny typ oświetlenia. Pamiętaj o tym również dobierając dekoracje świąteczne i oświetlenie choinki. Co prawda żarówki energooszczędne są droższe od tradycyjnych, ale zużywają od 65 do 80 proc. mniej energii niż standardowe.

Wychodząc z domu, wyłączaj wszystkie dekoracje. Zostawianie ich włączonych jest nie tylko drogie, ale po prostu niebezpieczne. Duża ilość ozdób i światełek sprzyja awariom, spięciom i pożarom. Dekoracje mają cieszyć nasze oko, pobudzać kreatywność i po prostu uprzyjemniać nam czas spędzany w domu. Po co mają być włączone podczas naszej nieobecności, skoro nie możemy ich wtedy podziwiać?! Nie zasłaniaj się brakiem nawyków czy, co gorsza, brakiem czasu. Dla leniuchów podpowiadamy automatyczne wyłączniki prądu dostępne niemal w każdym markecie budowlanym!

Wyłączaj urządzenia ze stanu “stand by” i wyjmuj ładowarki z gniazdek elektrycznych. Pozornie niedziałające w tym trybie urządzenia, nadal pobierają prąd.

OSZCZĘDZAJ PRĄD W KUCHNI!

Wiemy, że to wydaje się niemożliwe, ale my podpowiemy, jak to zrobić. Stosując się do tych prostych zasad możesz zaoszczędzić nawet do 30% energii!

Wykorzystuj możliwości  sprzętów kuchennych. Pełny piekarnik zużyje tyle samo prądu co ten, w którym pieczesz jedno ciasto. Podobnie zmywarka. Włączaj ją, kiedy jest w pełni załadowana. Dzięki takim zabiegom, nie tylko zaoszczędzisz prąd, ale i swój cenny czas. Warto przy planowaniu pracy w kuchni, dobrze rozpisać wszystkie jej etapy i zaangażować pozostałych domowników.

Gotuj pod przykryciem lub w szybkowarze. Gotowanie bez przykrywki pochłania trzy razy więcej energii. Postaw na zakup naczyń dobrze przewodzących ciepło.

Gotuj tyle wody, ile naprawdę potrzebujesz. Robiąc sobie kawę, zagrzej tyle wody, ile zmieścisz w kubku. Twój czajnik zrobi to szybciej i będzie potrzebował mniej prądu.

Częste otwieranie i zamykanie lodówki sprawia, że lodówka zużywa znacznie więcej energii. Pamiętaj, aby utrzymywać w niej porządek wkładając do niej zakupy i gotowe już potrawy. Tu ważna rada – do lodówki nie wkładaj gorących dań – schłodź je wcześniej do temperatury pokojowej.

Prace w kuchni generują dużo ciepła. Przykręcić termostaty na kaloryferach – koszty ogrzewania można obniżyć o 8%, jeżeli obniży się temperaturę w pomieszczeniu o 1°C, o 10% jeżeli drzwi pomiędzy pomieszczeniami ogrzewanymi i nieogrzewanymi będą zamknięte, a nawet o 20% jeśli odsłonisz grzejniki.

MAMY DLA CIEBIE SPOSÓB NA DUŻE OSZCZĘDNOŚCI!

Nie chcesz dłużej martwić się dużym zużyciem prądu w Twoim domu?! Rozwiązaniem jest instalacja paneli fotowoltaicznych, dzięki której pozbędziesz się rachunków raz na zawsze! Martwisz się, że Cię na to nie stać? Nic bardziej mylnego – Zadzwoń 736 814 075, a nasz specjalista rozwieje wszelkie Twoje wątpliwości.

SPRAW PREZENT SOBIE ORAZ SWOJEJ RODZINIE – ZAMÓW INSTALACJĘ FOTOWOLTAICZNĄ i ciesz się niezależnością i brakiem rachunkiem za prąd!

Do końca roku zwrócimy Ci 5000zł, niezależnie od zakończenia programu Mój Prąd.

Zadzwoń 736 814 075 lub napisz na biuro@pionier-energia i zapytaj naszego specjalistę o swoją instalację fotowoltaiczną. Jeśli zamówisz ją w grudniu, zdążymy z instalacją do końca stycznia.

 

Zespół Pionier – Energia.

Potrzebujesz więcej informacji?

Skontaktuj się z nami!

O co chciałbyś zapytać?

10 + 14 =

Możesz też zamówić BEZPŁATNĄ wycenę!