Dofinansowanie warszawskie z Pionier Energią

DOTACJE DLA ODNAWIALNYCH ŹRÓDEŁ ENERGII

Wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. To ekologiczne rozwiązania, generujące oszczędności zaraz po założeniu instalacji, nadając niezależność od największych operatorów. Nie można się nie zgodzić, że na atrakcyjność OZE mają też wpływ dofinansowania rządowe i unijne. Pozwalają one znacznie obniżyć koszt instalacji paneli fotowoltaicznych czy pomp ciepła. Pokazał to ogólnopolski program “Mój prąd”, umożliwiający zwrot do 5 tys. na instalację. Miesiąc temu zakończył się nabór wniosków, data kolejnej edycji nie została jeszcze ogłoszona, a chętnych na skorzystanie z programu nadal nie brakuje. Nie martwcie się. 

#ODDYCHAJ_WARSZAWO

Okazuje się, że oprócz ogólnopolskiego programu, pojawiają się inne, regionalne, oferujące równie duże dotacje. I tak właśnie, w Warszawie, można uzyskać dużo więcej! Od 1 września 2020 do 31 marca 2021 trwa nabór wniosków w ramach II edycji programu „Wykorzystanie lokalnych źródeł energii odnawialnej”. Mieszkańcy Stolicy mogą uzyskać nawet 15 tys. zł dofinansowania na panele fotowoltaiczne czy pompy ciepła. Należy jednak pamiętać, że jest to górna granica dotacji i dotyczy większych instalacji o mocy 10kW (1,5tys. zł na każdy 1kW). A musicie wiedzieć, że moc paneli dla gospodarstw domowych wynosi przeciętnie 4-6kW. 

KTO MOŻE SKORZYSTAĆ Z PROGRAMU?

Z dofinansowania warszawskiego mogą skorzystać osoby fizyczne, firmy oraz wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe planując inwestycję na terenie miasta. Realizacje rozpoczęte czy wydatki poniesione przed zawarciem umowy będą odrzucane. Termin zakończenia realizacji i jej rozliczenie ustalone zostanie w umowie dofinansowania, jednak nie może być późniejszy niż 30 listopada 2021 roku.

Ważna informacja jest taka, że to dofinansowanie jest nieopodatkowane i bezzwrotne. Warunkiem koniecznym jest to, by nieruchomość nie była ogrzewana kotłami czy piecami na paliwo stałe lub olej opałowy. 

ZDOBĄDŹ DOTACJĘ Z PIONIER ENERGIA! 

Środki dofinansowania w ramach programu są ograniczone, a ich przyznawanie zależy od kolejności złożonych wniosków, dlatego radzimy nie zwlekać. Dokumenty można wysyłać do Biura Ochrony Powietrza i Polityki Klimatycznej Urzędu Miasta Warszawy. Specjaliści Pionier Energia przeprowadzą Cię przez cały proces założenia instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła, od doradztwa i załatwienia urzędowych formalności po instalację i serwis.

Przerażają Cię te szczegóły? Boisz się, że o czymś ważnym zapomnisz? Nie martw się. Wytłumaczymy każdy szczegół i poprowadzimy Cię przez cały proces. Zadzwoń do Pionier Energia  +48 736 814 075 i porozmawiajmy o Twojej instalacji fotowoltaicznej.

Potrzebujesz więcej informacji?

Skontaktuj się z nami!

O co chciałbyś zapytać?

9 + 4 =

Możesz też zamówić BEZPŁATNĄ wycenę!