Projektowanie instalacji fotowoltaicznej dla klienta w pakiecie

Dla zespołu Pionier Energia najważniejszy jest Klient, a nieustająco zwiększająca się oferta produktów i usług. Daje to coraz większe możliwości przy doborze komponentów najwyższej jakości dostępnej na rynku i co najważniejsze – w budżecie Klienta. Doradzamy, montujemy, załatwiamy wszelkie formalności związane z finansowaniem ekologicznych rozwiązań dla domu. Od początku 2021 roku, dla każdego, kto zdecyduje się na instalację paneli fotowoltaicznych z Pionier Energia, wykonamy również darmowe projekty 3D tychże instalacji.

Dlaczego projektowanie instalacji fotowoltaicznej jest istotne przy zakładaniu własnej elektrowni?

Podstawową funkcją symulacji, a później projektu instalacji PV jest wykluczenie ewentualnych błędów i problemów w jej działaniu. Wykrycie potencjalnego zacienienia z okolicznych drzew czy kominów oraz rozmieszczenie modułów tak, żeby instalacja pracowała najwydajniej. Projekt pozwala  zasymulować pracę instalacji i jej faktyczny uzysk.

Rys. 1 i 2. Projekt instalacji oraz zamontowana instalacja PV Pionier Energia.

Jak to działa?

Zanim zaprojektujemy instalację fotowoltaiczną , przeprowadzamy audyt techniczny u Klienta, podczas którego zbieramy niezbędne informacje na temat budynku, dachu – jego spadu, kierunku nachylenia czy rodzaju pokrycia, lokalizacji, mocy instalacji, itd. Na podstawie tych danych, map Google czy Geoportalu, przygotowujemy projekt instalacji 3D rozkładając moduły, okablowanie i falownik tak, żeby Klient w przyszłości nie miał problemów z wydajnością swojej instalacji.

Rys. 3. Przykłady “fuszerki” instalatorów fotowoltaiki. TAK SIĘ TEGO NIE ROBI. Żródło: fotowoltaikaonline.pl

Licencja na PVSol

Projekt przygotowujemy w programie PVSol, na który Pionier Energia ma licencję. Jest to najlepszy, najbardziej szczegółowy i dokładny program do projektowania instalacji dostępny na rynku. Oczywiście są dostępne na rynku programy bezpłatne do projektowania instalacji, lecz żadne z nich nie dają tak szczegółowej analizy. Program PVSol uwzględnia wszystkie parametry przyszłej instalacji, pozwalając na realne odzwierciedlenie działania i wyglądu instalacji.

Przykłady projektów w programie PVSol:

Jak czytać projekt?

Procenty na modułach w projekcie wykonanym w programie PVSol oznaczają utratę wydajności w skali roku, spowodowane zacienieniami. Są to dane uwzględniające kierunek i kąt nachylenia dachu i warunki atmosferyczne. Program pokazuje nam straty mocy. Wykorzystuje i analizuje konkretne miejsce na mapie Polski, przez co możliwa jest symulacja w odniesieniu do konkretnych parametrów i komponentów.

Projekt instalacji PV z myślą o przyszłości!

Instalację fotowoltaiczną dobiera się m.in. na podstawie rachunków za prąd. Projektując ją, należy także uwzględnić potrzebną w przyszłości moc instalacji i podłączenie nowych urządzeń, pobierających prąd, takich jak: pompa ciepła, ładowarka samochodowa, klimatyzacja czy magazyn energii.

Projekty dla firm zewnętrznych.

Dbając o jakość usług w branży, przygotowaliśmy ofertę na projekty instalacji PV dla innych, mniejszych firm z branży OZE, które nie posiadają biura projektowego.

Rys.4 i 5. Projekt instalacji oraz zamontowana instalacja PV Pionier Energia.

W Pionier Energia podpowiemy, a  nawet pokażemy, czy i jaka instalacja fotowoltaiczna dla Twojego domu ma sens!

Chcesz uzyskać wycenę swojej własnej instalacji?!

Wypełnij formularz: https://forms.gle/nDiW7WFjipLmS44W9 lub zadzwoń 736 814 075 i zapytaj specjalistę o swoją instalację fotowoltaiczną.

Zadbaj o środowisko i zacznij oszczędzać już dzisiaj!

Potrzebujesz więcej informacji?

Skontaktuj się z nami!

O co chciałbyś zapytać?

13 + 5 =

Możesz też zamówić BEZPŁATNĄ wycenę!